Dzień Języków Obcych

         W dniu 20.04. br w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych w ramach Dnia Otwartych Drzwi pod hasłem „Języki obce kluczem do poznania kultury innych narodów”. W programie święta języków miały miejsce quizy: językowo-kulturowy i słownictwa budowlanego dla uczniów szkoły. Na młodzież odwiedzającą naszą szkołę czekały ciekawe zabawy językowe w pracowniach języka niemieckiego i angielskiego. 

Na pierwszym piętrze wystawione zostały prace uczniowskie stanowiące wyobrażenia i skojarzenia z kulturą krajów anglo- i niemiecko języcznych. Ponadto wyeksponowano najciekawsze makiety znanych budowli wykonane własnoręcznie przez naszych uczniów. Niektóre z nich były bardzo imponujące i pomysłowe.

Poza tym uczniowie mogli wykazać się talentami kulinarnymi przygotowując specjały krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Kuchnia bowiem jest nieodłącznym elementem kultury każdego narodu.

Wszyscy mogli spróbować wybranych przez siebie potraw i zagłosować na najsmaczniejszą z nich.

Dziękujemy całej społeczności uczniowskiej za aktywny udział w tegorocznej edycji święta języków obcych.

    Zespół Nauczycieli Języków Obcych

Języki obce są kluczem do poznania kultury innych narodów. Tegoroczny Dzień Języków Obcych w ZSBT to prawdziwe święto. Na zdjęciach kilka makiet związanych z językiem angielskim i niemieckim. Wszystkie prace zostały samodzielnie wykonane przez uczniów.
Fotografował: Antek z 2bT Energetyka Odnawialna