Języki obce nie są nam obce

W dniu 11.04.br w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych w ramach Dnia Otwartych Drzwi tym razem pod hasłem „ Języki obce nie są nam obce”. Uczniowie klas I-IV wzięli udział w konkursie piosenki obcojęzycznej prezentując swoje talenty wokalne, jak również umiejętności językowe. Zostały im przyznane nagrody w poszczególnych kategoriach z uwzględnieniem także wrażeń estetycznych i reakcji publiczności. Pierwsze miejsce zajęła Diana Masiuchok  z kl. I CT. Kolejne zaś przypadły w udziale: Jastine Rudyk z kl. IcT, Staszkowi Szumanowi z kl.IV AT, czterem uczniom: Michałowi Busiakowi, Antkowi Wojciechowskiemu, Kacprowi Jatczakowi i Mateuszowi Lechańskiemu z kl.IIIaT i Weronice Pohorelec z kl.IaT. Każdy uczestnik reprezentował wysoki poziom interpretacyjny wybranych piosenek w różnych językach. Wszyscy wokaliści otrzymali dyplomy okolicznościowe.

W klasach trzecich szkoły branżowej odbył się w tym czasie quiz budowlany. Natomiast na młodzież klas ósmych szkół podstawowych odwiedzającą naszą szkołę czekały ciekawe zabawy językowe w pracowniach języka niemieckiego i angielskiego. 

Na pierwszym piętrze wystawione zostały prace uczniowskie  dotyczące słownictwa zawodowego, w tym narządzi, materiałów, maszyn, części domu i wyposażenia mieszkania. Ponadto wyeksponowano, własnoręcznie wykonane przez uczestników konkursu, najciekawsze makiety znanych budowli architektonicznych

Uczniowie mogli wykazać się również talentami kulinarnymi przygotowując specjały z różnych krajów. Wszyscy mogli wziąć udział w degustacji i zagłosować na najsmaczniejszą potrawę.

Za aktywne uczestnictwo w konkursach, występy na scenie i ciekawe pomysły na tegoroczne święto języków wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy.

    Zespół Nauczycieli Języków Obcych

P.S. Poniżej niektóre z prac.