Brązowe medale zamiast srebrnych – poważny błąd organizatora turnieju tenisa stołowego.

Szanowni Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele ZSBT,
Po mojej interwencji do Pani Prezes MSZS Grażyny Ostojskiej oraz Małgorzaty Bednarskiej członka zarządu MSZS w sprawie rozbieżności pomiędzy tym co zadziało się podczas turnieju tenisa stołowego o MŁSP (wręczenie przez Panią Prezes pucharu za II miejsce, dyplomu i srebrnych medali dla naszej szkoły) a tym co ukazało się na oficjalnej stronie MSZS ( III miejsce ZSBT w turnieju drużynowym dziewcząt ) i mojej prośbie o ponowne sprawdzenie punktacji i przysłanie wyjaśnienia tej niezgodności otrzymałam wyjaśnienie od organizatora turnieju, które zamieszczam poniżej .

WYJAŚNIENIE:
Dzień dobry !
W nawiązaniu do wyników i sprawozdania z turnieju Licealiady w tenisie stołowym dziewcząt, który odbył się na obiektach ZSO nr1 w dn. 14-15 grudnia 2023 r., pragnę wyjaśnić, że II miejsce z dorobkiem 24 pkt zajęła drużyna XLVII LO. Na miejscu III sklasyfikowano Zespół Szkół Budowlano-Technicznych z dorobkiem 21 pkt. Takie są sportowe fakty. Zanim jednak doszło do ustaleń zawartych w sprawozdaniu sportowym po kilku godzinach, wcześniej pod koniec turnieju (przed dekoracją) zdarzył się poważny błąd w obliczeniach punktacji za miejsce III i IV w turnieju gry pojedynczej. Błędnie przypisano punkty za III miejsce Zuzannie Soboń, która zajęła IV miejsce (ZSB-T). Natomiast faktycznie III miejsce zajęła Natalia Myśliwiec (XLVII LO). Punktację miejsc III-IV kierownikowi zawodów podała uczennica prowadząca sekretariat zawodów. Kierownik zawodów – Tadeusz Szydłowski nie sprawdził w pospiechu tych danych. Kto był na tych zawodach pamięta, że tuż przed dekoracją powstało potężne zamieszanie, będące wynikiem dyskwalifikacji drużyny XIII LO. Nie mniej, choć miało to wpływ na działania organizatorów nie stanowi to usprawiedliwienia dla kierownika zawodów. W tych okolicznościach bardzo przepraszam za błędne decyzje Zawodniczki i Panie Nauczycielki z zainteresowanych Szkół. Mam nadzieję, że sportowe rozstrzygnięcia, które miały miejsce na turnieju będą ważniejsze niż błędy organizatora.
W załączeniu sprawozdanie z turnieju.
Z poważaniem Tadeusz Szydłowski

Oczywiście wyjaśnienie przyjmuję. Dziwi mnie tylko fakt, że organizator turnieju mając świadomość popełnionego błędu natychmiast nie wysłał tej informacji do zainteresowanych szkół i sprostowanie nie ukazało się na oficjalnej stronie Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego.

To bardzo poważny błąd bo II miejsce w turnieju dawało awans do finału wojewódzkiego, który ma się odbyć w Rawie Mazowieckiej w drugim tygodniu stycznia 2024 r.
Brązowe medale zdobyte przez naszą reprezentację tenisistek stołowych nie umniejszają ogromnego sukcesu naszej szkoły. Cenniejszy jest brąz zdobyty w uczciwej, sportowej walce niż srebro przyznane przez błąd organizatora zawodów.
W przyszłym roku oczywiście będziemy walczyć o wyższe miejsca.
Gratulujemy reprezentacji XLVII LO awansu z II miejsca do finału wojewódzkiego i życzymy sukcesów na tym turnieju.
Ze sportowym pozdrowieniem – Marlena Drab.