Wycieczka klasy IaT do Malborka, Trójmiasta i Torunia – nasze działania podejmowane w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”,

W dniach 22-24.05. br klasa IaT odbyła wycieczkę klasową wraz z wychowawcą: panią Marią Wachowską i panią Małgorzatą Sadowską. Celem wycieczki było bliższe poznanie walorów turystyczno – kulturowych Polski. Z uwagi na zbliżające się wakacje i ogromną tęsknotę za latem, wybór padł na Trójmiasto, którego położenie i bliskość innych ciekawych miejsc stało się ogromnym atutem. Po drodze uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Malbork, a w drodze powrotnej Toruń. Wycieczka została dofinansowana z programu „Poznaj Polskę!”, który to program miał cel edukacyjno – integracyjny. Młodzież klasy I technikum nawiązała relacje  z rówieśnikami, ale również sporo dowiedziała się o historii odwiedzanych miejsc i osobliwościach  regionu.

Nie ulega wątpliwości, że warto było się tam wybrać, a pogoda stanowiła dodatkowy walor zwiększający atrakcyjność przedsięwzięcia. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do Łodzi z nadzieją na kolejną wycieczkę w przyszłości.

Wycieczka została zrealizowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: „Poznaj Polskę”