Wycieczka do dawnych zakładów Geyera

W dniu 30.05.2018 r. grupa renowatorów z naszej klasy (1aT) pod opieką pani profesor Lechosławy Pyzik wybraliśmy się na wycieczkę na teren dawnych zakładów Geyera, gdzie trwają prace budowlane i rekonstrukcyjne.
Nas oczywiście interesowały prace związane z przywracaniem dawnego blasku tym zabytkowym obiektom i poznanie od podszewki pracy renowatora zabytków architektury.
Swoją wiedzą i pasją dzieliła się z nami Pani, która tu pracuje jako konserwator.
Próbowaliśmy swoich sił przy fugowaniu starych ceglanych murów (co nie było wcale tak proste jak by się mogło wydawać) oraz inwentaryzacji i oczyszczaniu zabytkowych sztukaterii. Prace te wymagały od nas dużej uwagi, skupienia oraz cierpliwości. Podczas tak krótkich zajęć tylko nabraliśmy ochoty na więcej. Może uda się we wrześniu ????? Oby!!!!!!