Wolontariat na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza

W dniu 27 listopada uczniowie naszej szkoły: Julia Kubiak z klasy II aT  oraz Mateusz Jędrasik, Patryk Szreter i Michał Woźniak z klasy II b T wzięli udział w dorocznej kweście na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej w Łodzi.  Młodzież porządkowała groby zasłużonych dla historii, kultury i nauki obywateli naszego miasta.  Najwięcej uwagi poświęcono polu grobowemu i pięknemu pomnikowi  Elizabeth  Triebe, nad którym od wielu lat uczniowie naszej szkoły sprawują patronat. Na wszystkich wysprzątanych grobach zapalono znicze i ustawiono wrzosy. Przy okazji zbiórki pieniędzy na renowację kolejnych zabytków tej najstarszej łódzkiej nekropolii, uczniowie odwiedzili groby zmarłych nauczycieli naszej szkoły i zapalili na nich symboliczne znicze.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za udział w tym wspaniałym przedsięwzięciu, które jest zawsze wielką lekcją historii miasta i Polski oraz tolerancji dla innych kultur i wyznań!

opiekun grupy: Anna Stolarska-Depta