Teatr „Forma” w naszej szkole!

17 listopada gościliśmy aktorów teatru „Forma”, którzy zaprezentowali adaptację fragmentów „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza. Scenariusz został przygotowany przez absolwentów Akademii Teatralnej w Białymstoku. Spektakl skupiał się wokół ważnych wątków powieści: wymiany poglądów między Miętusem a Syfonem, lekcji języka polskiego, lekcji łaciny. Przedstawienie zakończyła metaforyczna scena obrazująca problem formy w „Ferdydurke”, w której kluczową rolę odegrał  zaskakujący nowatorstwem interpretacji „taniec” masek. Młodzi aktorzy chętnie nawiązywali z nami kontakt ; „odpytywali”  koleżanki i kolegów, rzucali w widownię kulkami papieru, udzielali nam pouczeń. Ten spektakl był nie tylko świetną zabawą, mamy nadzieję, że dzięki przedstawieniu wielu tegorocznych maturzystów zrozumiało na czym polega walka z formą w „Ferdydurke”.