Święto Patrona Szkoły

Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły odbyły się 8 marca br. Społeczność szkolna w tym dniu uczestniczyła w uroczystej akademii poświęconej doktorowi Stefanowi Kopcińskiemu. W programie nie brakowało nawiązania do biografii patrona, któremu w ten sposób uczniowie oddali szacunek i uczcili jego pamięć. Święto to było również okazją do sprawdzenia wiedzy najmłodszych klas o szkole. Drużyny klas pierwszych wzięły udział w czterech konkursach, w których walczyły o tytuł Mistrza Pierwszaków Budowlanki. Uczniowie musieli m. in. odgadnąć miejsca, w których zostały zrobione zdjęcia wyświetlone na prezentacji multimedialnej, odpowiedzieć na podchwytliwe pytania dotyczące osób związanych ze szkołą, jak najwierniej namalować portret swojego wychowawcy oraz przeczytać głośno karkołomne łamańce językowe. Zwycięzcą została klasa 1aT, która otrzymała zaszczytny tytuł i dyplom uprawniający do zwolnienia w wybranym dniu z kartkówek. Oczywiście wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali łakocie dla swoich klas. Obchody Dnia Patrona zakończyło wręczenie tradycyjnych Stefanków dla ulubionych nauczycieli. W tym roku nagrody od uczniów otrzymali: p. Joanna Witkowska jako Mistrz ciętej riposty, p. Halina Świątnicka – Mistrz elegancji, p. Małgorzata Sadowska – Diamentowa Piła, p. Maria Wachowska – Mega Magiel, p. Marlena Drab – Gołębie serce. Na koniec męska część Samorządu Uczniowskiego wręczyła kwiaty wszystkim paniom nauczycielkom, paniom z obsługi i administracji oraz koleżankom z okazji ich święta.