Przedstawienie pt. „Z Sienkiewiczem na wesoło, czyli Potop i Krzyżacy”

6 grudnia z okazji Mikołajek w  naszej szkole odbyło się długo oczekiwane przedstawienie pt.
„Z Sienkiewiczem na wesoło, czyli Potop i Krzyżacy”. Specjalnie na tę okoliczność zaprosiliśmy młodzież z zaprzyjaźnionych szkół gimnazjalnych. Uczniowie ZSP 15 działający w szkolnym kółku teatralnym przygotowali dla nas wspaniałą ucztę duchową, a mianowicie widowisko, które było doskonałą okazją do zapoznania się z sylwetką naszego wielkiego noblisty Henryka Sienkiewicza oraz uczczenia obchodów Roku Sienkiewiczowskiego.

Młodzież mogła na własne oczy zobaczyć perypetie krzyżaków udających się do króla Jagiełły tuż przed bitwą pod Grunwaldem oraz przygody Kmicica i Pana Wołodyjowskiego, a także słynne fortele Pana Zagłoby. Całość zwieńczyła piosenka, której słowa zachęcały do aktywnego czytelnictwa, a także do dbałości o mowę ojczystą.

Wszystkich widzów zachwyciła świetna gra aktorów, dobrze przygotowana rola narratora oraz ciekawe stroje z epoki.

Po przedstawieniu uczniowie gimnazjum mogli zwiedzić budynek naszej szkoły i zapoznać się z kulisami pracy i nauki młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15.

Naszym gościom jeszcze raz dziękujemy za przybycie i liczymy na ponowne spotkanie już we wrześniu w szkolnych ławach  😉