„Przeczytaj tę książkę”

 

Uczniowie naszej szkoły chętnie czytają powieści fantastyczne, kryminalne i psychologiczne. Dziewczyny z zapałem śledzą perypetie miłosne książkowych bohaterek, chłopcy wolą twórczość Sapkowskiego. Jak wykazał konkurs „Przeczytaj tę książkę” zorganizowany przez panią Małgorzatę Ciepluchę, są  wśród naszych czytelników także zwolennicy klasycznych lektur szkolnych. Uczniowie propagowali ulubione książki  poprzez plakat lub dowolnie wybraną formę graficzną. Jury konkursu promującego czytelnictwo w składzie: pani dyrektor Elżbieta  Kuskowska, pani Małgorzata Ananicz-Skonieczna, pani Małgorzata Cieplucha, pani Anna Stolarska-Depta ogłosiło wyniki w dniu 19.01.2016 r. Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego .

MZ

Mateusz Zając, kl. III b T („Pan Tadeusz”)-I miejsce

20160308_123410

Milena Kozłowska, kl. II a T(„Bezpieczna przystań”)-II miejsce

Marlena Jakubowska, kl. II b T(Oskar i pani Róża) III miejsce

RM

Rafał Matczak ,kl. III b T („Miecz przeznaczenia”)-III miejsce

 

Pani Anna Stolarska-Depta przygotowała  ekspozycję nagrodzonych i wyróżnionych  prac konkursowych. Plakaty zachęcające do przeczytania pasjonujących książek można obejrzeć w bibliotece szkolnej oraz w gablotkach, na korytarzu.

20160308_123353