Porady pedagoga szkolnego na weekend.

Scrabble, Dixit, 5 sekund, Monopoly lub bardziej tradycyjnie tytuły jak Chińczyk czy szachy i warcaby – teraz nadszedł ich moment.

Przymusowa izolacja od świata zewnętrznego, z jaką się teraz większość z nas zmaga, to także czas, który możemy potraktować jako swoisty dar od losu i przeznaczyć np. na zacieśnienie więzi z najbliższymi przy pomocy gier planszowych. Gry pozwalają nam nie tylko na przyjemne spędzenie czasu z innymi i umacnianie z nimi naszych relacji, ale są one również skutecznym nauczycielem, dzięki któremu można nabyć lub rozwinąć różne umiejętności np. kreatywnego rozwiązywania problemów, lepszego zarządzania dostępnymi zasobami czy umiejętnego radzenia sobie z porażką. I co równie ważne, wspólna rozgrywka to także szansa na wspaniałe wspomnienia chwil spędzonych z bliskimi.

Zatem zachęcam do tego, by w weekend (a najlepiej jeszcze dzisiaj wieczorem) wyciągnąć z szafy jakąś grę i spędzić ten czas z rodziną.

Pozdrawiam i życzę udanej zabawy,
Małgorzata Śmietańska, pedagog