Porady pedagoga szkolnego na weekend.

Witam,
w trosce o własne samopoczucie warto szczególną uwagę zwracać na to, co nas cieszy. Mogą to być przeróżne rzeczy: rozmowa z osobami bliskimi, obejrzenie ciekawego filmu/serialu, zrobienie czegoś wspólnie ze znajomymi, usłyszenie lubianej piosenki w radiu, smaczny posiłek, ładna pogoda czy śpiew ptaków. Postarajcie się spojrzeć na świat uważniej, tak jakbyście dopiero go poznawali i za każdym razem, gdy uśmiech zagości na Waszych ustach bądź poczujecie się miło, zatrzymajcie się na chwilę i zastanówcie się nad tym, co wprawiło Was w ten nastrój. Zapamiętajcie to i w miarę możliwości powtarzajcie jak najczęściej, by jak najczęściej w tym dobrym nastroju przebywać.
Warto też, pod koniec dnia lub weekendu, razem z bliskimi porozmawiać o tym co Wam wszystkim w tym okresie sprawiło radość. Jest to okazja nie tylko do dzielenia się z bliskimi tym, co dobre, ale także szansa na lepsze poznanie się.

I pamiętajcie, większość z nas odczuwa radość każdego dnia. Warto tylko pomóc sobie w dostrzeżeniu tych wspaniałych chwil.

Pozdrawiam i życzę radosnego weekendu,
Małgorzata Śmietańska, pedagog