Porady Pedagoga na Majówkę

Dziś kilka słów na temat tego, jak można spędzić majówkę.

1. Tryb off-line.

Wiadomości z Librusa odczytane? Lekcje uczniom zadane? Informacje z kraju i ze świata poznane? Super, to w takim razie spróbujcie wyłączyć na minimum godzinę smartfon i komputer. W tym czasie zapomnijcie także o telewizji i cieszcie  się życiem chwilowo wolnym od informacyjnego zgiełku. W zamian na przykład sięgnijcie  po książkę lub spróbujcie wykonać jakieś proste ćwiczenia fizyczne. Wasze organizmy Wam za to podziękują .

2. Dbamy o właściwą dietę.

Równie mocno, co z celebracją Flagi RP i rocznicą uchwalenia trzeciomajowej Konstytucji, początek maja kojarzy się ze wspólnym spożywaniem posiłków. Warto więc wykorzystać obecną sytuację do tego, by zamiast zwyczajowych potraw grillowanych, nauczyć się nowych przepisów i we własnej kuchni przyrządzić jakieś zdrowe posiłki. Kilka propozycji dań obfitych w wartościowe składniki znajdziecie tutaj: https://fitness.wp.pl/19346,zdrowe-dania-ktore-mozesz-przygotowac-w-10-minut-a-nawet-szybciej,all

3. Pielęgnujmy relacje z bliskimi.

Często przypominam o tym, jak wspaniałym narzędziem do umacniania i podtrzymywania relacji z innymi są gry planszowe. Nie jest to jednak jedyny sposób na wspólne spędzanie czasu z bliskimi. Podczas majówki warto wyciągnąć z szafy albumy ze zdjęciami (albo podłączyć do komputera karty pamięci z fotografiami wciąż niewywołanymi) i powspominać wspólnie spędzone chwile.

Pozdrawiam i życzę udanej majówki,

Małgorzata Śmietańska, pedagog