Pokaz pracowni „Alabarbara”

Pokaz pracowni „Alabarbara” – odnawianie i odrestaurowywanie starych i zniszczonych mebli

W piątek 04.01.2019 gościliśmy w naszej szkole Joannę Kaźmierczak, właścicielkę pracowni Alabarbara. Pani Joanna poprowadziła wykład na temat odnawiania i odrestaurowywania starych i zniszczonych mebli. Mogliśmy zobaczyć bardzo ciekawe realizacje, w których pani Joanna zachowywała stare piękno mebli oraz ich charakter lub nadawała im zupełnie inny wygląd, zmieniając kolory, faktury, obicia tapicerskie czy zdobienia, dzięki czemu takie meble zyskiwały nowe, odmienione życie. Pani Joanna opowiedziała również o materiałach i technikach, które stosuje w swojej pracy. Wykład był bardzo ciekawy i inspirujący, a słuchali go uczniowie klas technikum technologii drewna, technikum renowacji elementów architektury oraz przyszli stolarze.