Krwiodawstwo 6 czerwca 2017 r.

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie i Uczennice!

Dnia 6 czerwca od godziny 8.30 będzie można w naszej szkole oddać honorowo krew. Mogą to zrobić osoby pełnoletnie (proszę o zabranie dowodu tożsamości), zdrowe, PO LEKKIM ŚNIADANKU, nie biorące na stałe leków, które nie przechodziły żółtaczki,  zakładały kolczyki lub robiły tatuaż co najmniej pół roku temu, dziewczęta 4 dni przed i 4 dni po miesiączce, osoby nie chorujące na choroby przewlekłe np. cukrzycę, astmę, itp. W najbliższym czasie Pani Pedagog wejdzie do każdej klasy i będzie zapisywała nazwiska osób chętnych do oddania krwi, a także przypomni, jakie zasady obowiązują krwiodawców.

PS. Przypominamy, że po oddaniu krwi uczniowie są zwalniani do domu. Proszę też o zabranie WSZYSTKICH potrzebnych w tym dniu zeszytów i książek, ponieważ może się zdarzyć, że lekarz nie wyrazi zgody na oddanie krwi, wtedy uczeń jest zobowiązany do powrotu na lekcje.