Dzień Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole

Uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela odbyły się 13 października. Była to wyjątkowa okazja, by podziękować wszystkim wychowawcom, nauczycielom i pracownikom oświaty za ich codzienny trud, za pasję w kształtowaniu osobowości uczniów naszej szkoły. Akademię rozpoczęło okolicznościowe wystąpienie pani dyrektor Elżbiety Kuskowskiej, następnie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Punktem kulminacyjnym uroczystości stał się program artystyczny pod tytułem „Duża przerwa” przygotowany przez uczniów klasy I a T i I b T pod opieką pani profesor M. Wachowskiej i pani profesor A. Iskierki- Sabanty. Występ został urozmaicony grą na gitarze i chóralnym odśpiewaniem parafraz słynnych przebojów. Następnie pani profesor M. Wachowska zaprosiła uczniów, którzy odbywali w maju praktyki w Weimarze do pochwalenia się swoimi nowymi umiejętnościami. Tłem dla tych wspomnień były zdjęcia ilustrujące naukę i odpoczynek w Niemczech. Pani profesor E. Żak zaprezentowała zabawny film, będący żartobliwym podsumowaniem praktyk z przełomu lipca i sierpnia. Uczniowie, którzy odbywali praktyki latem otrzymali niemieckie certyfikaty, pozostali płyty ze zdjęciami z Weimaru. Uroczystość  zakończyły ciepłe i płynące z głębi serca życzenia, którymi Maciej Modliński w imieniu wszystkich uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15 podziękował nauczycielom za ich ciężką i pełną poświęcenia pracę.