Dzień Języków Obcych

W czwartek, 31 marca 2016 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Dnia Języków Obcych.
W imprezę szkolną zaangażowali się uczniowie klas technicznych, którzy zaprezentowali swoje plakaty w dwóch konkursach:” Angielski w obiektywie”
i ” Niemieckie ślady w Łodzi”.
Uczniowie przygotowali też makiety znanych obiektów i osobliwości z niemieckiego i angielskiego obszaru kulturowego. Dzień Języków Obcych urozmaicił występ, podczas którego uczniowie zaprezentowali własne rymowanki i wierszyki w języku angielskim, pokazali reklamę Łodzi, która powstała na motywach niemieckiej piosenki, jak również wyświetlili prezentację o Londynie, przygotowaną przez Agatę Frątczak z kl.III AT. Na koniec programu artystycznego odbył się quiz, w którym uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych klas, a zwyciężyła para uczennic, reprezentująca klasę III BT, czyli Magda Pajkert i Marysia Sar.
Nagrodę za najlepsze rymowanki zdobyli: Sebastian Kochalski z kl.II AT, Julia Berent z kl.III BT i Mateusz Stachura z kl.I AT.
Uczniowie posiadający zdolności kulinarne przyrządzili 36 potraw wraz z przepisami w języku angielskim i niemieckim. W degustacji narodowych przysmaków wzięli udział nauczyciele, uczniowie i pracownicy naszej szkoły.
Na chętnych czekały też gry edukacyjne, opracowane przez uczniów po to, aby każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności językowe.
Szkolne korytarze zostały udekorowane różnymi gadżetami, kojarzącymi się z językiem angielskim i niemieckim.
Gimnazjalistów odwiedzających podczas Dnia Otwartych Drzwi naszą szkołę, uczniowie zapraszali na wycieczkę autobusem czekającym na parterze, który miał być kopią słynnego London bus.
DSCN8429
We wszystkich kategoriach konkursowych zostali wyłonieni zwycięzcy. Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016.

Nauczyciele języków obcych:
Maria Wachowska, Barbara Daranowska, Joanna Iskierka-Sabanty, Aleksandra Bojczuk