Dzień Języków Obcych w ZSP 15

W dniu 23.03.2017 r. odbył się w naszej szkole po raz kolejny Dzień Języków Obcych, tym razem pod hasłem „Dzień Języków Obcych w Dniu Europejskim”, który miał zainteresować uczniów nauką języków obcych w niekonwencjonalny sposób, jak również przybliżyć młodzieży ideę Unii Europejskiej w rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich, dających podwaliny zjednoczonej Europie .
W przedsięwzięciu uczestniczyły klasy technikum I-III oraz uczniowie ZSZ. Każdy uczeń wybrał dziedzinę, którą miał się zająć.
Podczas czwartej godziny lekcyjnej miała miejsce uroczystość dla całej społeczności szkolnej w świetlicy, na której zaprezentowane zostały informacje o Unii Europejskiej.
Damian Kodłubański z kl.I AT i jego kolega klasowy- Jakub Zieliński zagrali skecz pt.” Bawarczyk spotyka Anglika”. Następnie odbył się quiz ze znajomości narzędzi i materiałów budowlanych. Potem Jarek Gorzeń z kl. II AT zaśpiewał po angielsku piosenkę Johna Lennona „ Imagine”. A na zakończenie wszyscy zebrani odśpiewali w dwóch językach, tj. po angielsku i po niemiecku, znaną piosenkę na melodię „Panie Janie”.
Po uroczystości rozpoczął się konkurs kulinarny w pokoju nauczycielskim odbywający się pod hasłem: „Jak smakuje niemiecki, a jak angielski?”. Każdy nauczyciel i uczeń mógł zagłosować na wybraną przez siebie potrawę.
Na korytarzu pierwszego piętra uczniowie zaprezentowali swoje prace plastyczne dotyczące wielkich marek światowych, a młodzież zakwalifikowana na wyjazd do Niemiec przygotowała piękne plakaty na konkurs pod hasłem „ Turyngia-zielone serce Niemiec”.
O godz.14.00 odbył się dla uczniów przygotowujących się do wyjazdu na staż do Niemiec ” Szkolny konkurs wiedzy o Turyngii”
Całość imprezy odbyła się w ramach Dnia Otwartych Drzwi ZSP nr 15.
Dziękujemy wszystkim za czynny udział, ogromne zaangażowanie oraz dobrą zabawę.

Nauczyciele Języków Obcych

W ramach Dnia Języków Obcych odbyły się zajęcia kulturowe metodą stacji przygotowujące do wyjazdu do Niemiec w ramach projektu „ Doskonalenie umiejętności praktycznych” , po czym uczestnicy projektu napisali test z wiadomości o Turyngii.