Dzień Języków Obcych

W dniu 6.06.2019 r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Dnia Języków Obcych, tym razem pod hasłem „Highlights krajów anglo- i niemieckojęzycznych”. W ramach tego dnia uczniowie klas technicznych I-III, szkoły branżowej oraz III aZ mieli okazję zaprezentować swoje talenty uczestnicząc w quizie językowo- krajoznawczym. I. miejsce w tej kategorii zajęła klasa IIIaT, II.miejsce- III bT, III. miejsce ex aequo- I aB, II aT, II bT.
BRAWO dla zwycięzców i podziękowanie wszystkim uczestnikom zabawy językowej!!!
Inni uczniowie zaangażowali się czynnie w konkurs plastyczno-językowy opracowując plakaty krajoznawcze, które zostały wystawione na korytarzu I. piętra urozmaicając jego wystrój.
Niektórzy uczniowie sporządzili makiety prezentujące zabytkowe budowle, czy też znane miejsca Niemiec lub Anglii.
Ponadto odbył się konkurs na opracowanie logotypu Dnia Języków Obcych, który wygrał Michał Bereszka z kl.I aT oraz konkurs kulinarny pod hasłem„ Smaki angielsko- niemieckie”. Ten ostatni cieszył się ogromną popularnością. Wzięło w nim udział przeszło 40 uczniów, którzy przyrządzili pyszności z różnych krajów niemieckiego i angielskiego obszaru językowego. Wielu z nich przygotowało przepis kulinarny w języku obcym z podaniem tłumaczenia w języku polskim. Byli też tacy, którzy zajęli się prezentacją przepisów kulinarnych w formie broszury, odkrywając tajniki kuchni niemieckiej i angielskiej. Wyniki konkursu kulinarnego i plastycznego zostaną ogłoszone na koniec roku szkolnego.
Punktem kulminacyjnym DJO była uroczystość w świetlicy szkolnej, podczas której uczniowie przedstawili skecz o nauczycielach języków obcych, zaśpiewali piosenki po angielsku i niemiecku, uczestniczyli w quizie dotyczącym ciekawostek krajów anglo- i niemieckojęzycznych oraz obejrzeli prezentację multimedialną.
Po uroczystości odbyła się degustacja potraw w pokoju nauczycielskim. Chętni mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w grach i zabawach przygotowanych przez nauczycieli języków obcych.
Dzień Języków Obcych okazał się udaną imprezą, angażującą różne zmysły w celu popularyzacji języka angielskiego i niemieckiego.
Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i życzymy dalszych sukcesów w oswajaniu języków obcych.
ZESPÓŁ NAUCZYCIELI JĘZYKÓW OBCYCH