Dzień Języków Obcych

W dniu 24.04.2018 r. miała miejsce kolejna edycja Dnia Języków Obcych, tym razem pod hasłem: „VIVA ESPAŇA” z uwagi na fakt, że nasza szkoła wygrała konkurs na realizację praktyk w Hiszpanii w mieście Granada. Z tej okazji odbył się Szkolny Konkurs wiedzy o Hiszpanii, w którym uczestniczyli uczniowie zakwalifikowani na wyjazd. Konkurs miał formę testu, a jego wyniki zostaną podane w późniejszym terminie.
Przed konkursem odbył się występ młodzieży w świetlicy ukazujący walory Hiszpanii z Granadą włącznie. Ponadto miał miejsce quiz językowy w trzech językach obcych, sytuacje praktyczne zastosowania języka angielskiego i niemieckiego, pokazano film oraz zaśpiewana została piosenka przez Klaudię Chrobot z kl. III AT wraz z chórkiem, w skład którego weszli Jarosław Gorzeń i Błażeja Jacewicza z tej samej klasy, a piosenka została wybrana z repertuaru Majki Jeżowskiej pt. „Margaritta”
Po uroczystości cała społeczność szkolna wraz z nauczycielami mogła wziąć udział w konkursie kulinarnym oceniając przygotowane z tej okazji potrawy z niemieckiego- angielskiego i hiszpańskiego obszaru kulturowego.
Wśród uczestników konkursu pierwsze miejsce zajęli : Karolina Jastrzębska z kl. I AT i Artur Nowak z kl. II BT, II miejsce przypadło w udziale Marcinowi Arnholdowi z kl. III AT, natomiast miejsce III zajął- Dorian Adamczewski z kl. III BZ. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
Poza wyżej wymienionymi konkursami uczniowie mogli wykazać się w quizie kulturoznawczym Kahoot o Anglii i krajach niemieckojęzycznych, jak również zagrać w wybraną przez siebie grę językową przygotowaną przez innych uczniów.
Dla gimnazjalistów natomiast w ramach Dnia Otwartych Drzwi został przygotowany quiz: Jaka to budowla? oraz inne niespodzianki. Została również zorganizowana lekcja interdyscyplinarna języka angielskiego o Szekspirze.
Ponadto nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali mecz piłkarski dla różnych grup międzynarodowych reprezentowanych przez naszych uczniów.
Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę.

Zespół Nauczycieli Języków Obcych