Dni Doradztwa Zawodowego w ZSP 15

W naszej „Budowlance” odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dni Doradztwa Zawodowego, którego celem było zapoznanie obecnych gimnazjalistów z ofertą dalszego kształcenia. Wybór jest duży – w łódzkich placówkach można zdobyć aż 200 zawodów; tylko nasza Szkoła oferuje ich 11. Od 2015 roku prowadzona jest kampania „Ucz się w Łodzi”. Efektem akcji jest m.in. coraz szersza współpraca przedsiębiorców ze szkołami. Pracodawcy, którzy w związku z Dniami Doradztwa Zawodowego odwiedzili Technikum Budowlane, reprezentowali dwie znaczące polskie stocznie jachtowe, byli także producenci materiałów budowlanych i chemii budowlanej. Według Tomasza Treli, wiceprezydenta Łodzi, nauka w szkołach zawodowych ma wiele zalet i daje nieograniczone możliwości.  Przede wszystkim absolwenci szkół zawodowych szybko znajdują stabilną i dobrze płatną pracę. Trzeba również pamiętać, że szkoła zawodowa nie ogranicza możliwości dalszego rozwoju i kontynuowania nauki na uczelniach wyższych – podkreślił Tomasz Trela – Dobra szkoła zawodowa to profesjonalna współpraca z przedsiębiorcami, którzy oferują szkolenia, staże, a później także pracę – dodał wiceprezydent Łodzi. W czwartek, 2 marca, w Hali EXPO przy al. Politechniki 4 rozpoczną się 20. Łódzkie Targi Edukacyjne, podczas których również nasza Szkoła będzie przedstawiała swoją ofertę kształcenia, kierowaną zarówno do absolwentów gimnazjum, jak i uczniów, którzy w przyszłości staną się absolwentami ośmioklasowej  szkoły podstawowej .
(częściowo za radiolodz.pl)